Již 26 let 1997 - 2022

Propozice

 

TRIEXPERT CUP 2021 - 16 závodů, 2. červen- 15. září 2021

Věkové kategorie

Pro muže i ženy platí stejné rozdělení do kategorií. 

KATEGORIEVĚK OD - DOROČNÍK OD - DO
Junioři15 - 202006 - 2001
Kategorie A21 - 392000 - 1982
Kategorie B40 - 491981 - 1972
Kategorie C50 - 591971 - 1962
Kategorie D60 - 691961 - 1952
Kategorie E70 - víc1951 -

Bodování

Aktuálně testujeme změnu v bodování. Systém bodování zveřejníme před prvním závodem poháru. Do celkového hodnocení poháru se budou počítat nejlepší výsledky z 10 závodů.

Startovné a předplatné

KATEGORIESTARTOVNÉPŘEDPLATNÉ
Junioři150,- Kč700,- Kč
(15-20 let)
Dospělí150,- Kč1.200 Kč
(21-59 let)
Senioři 150,- Kč700,- Kč
(60 - 69 let) 
Senioři150,-Kčzdarma
(70 let a více)

Více informací o startovném, předplatném, způsobu registrace a úhrad najdete zde.

Pravidla závodu

Každý závodník běží na vlastní nebezpečí, je povinen řídit se pokyny pořadatelů a dodržovat pravidla závodu. Pravidla zde.

Organizace na místě

Pandemické podmínky

 • Budeme postupovat při konání závodů podle epidemiologických nařízení, která budou platná a závazná v době konání závodů. Řídíme se povoleným Systémem organizace sportovních akcí. Na místě budou dezinfekce a budeme se snažit minimalizovat rizika přenosu covid.

Prezence

 • Každý závodník je povinen prokázat se čestným prohlášením o negativním testu na Covid (naleznete ve svém profilu na webu TRIEXPERTCUP) nebo potvrzením o vakcinaci.
 • Při příchodu všichni provedou prezenci u 1.stanu. Uvádějte své příjmení, jméno a rok narození.
 • Prezence končí vždy 15 minut před startem závodu (zpravidla v 17:45). Příjďte, prosím, včas, přihlašování je možné vždy hodinu před startem (zpravidla od 17:00). Pozdě příchozím nebude umožněn start v závodě.
 • Předplatitelé si nechávají startovní číslo celý závod. Měřící čip na nohu si vyzdevádají každý závod.
 • Závodníci si vyzvedávají na vyhrazeném místě měřící číp na nohu a startovní číslo. Po závodě vracejí pouze špendlíky.
 • Se startovním číslem je možné si nechat batoh/tašku v úschovně.
 • Po závodě je zajištěn iontový nápoj ENERVIT, voda a ovoce.
 • Vždy jsou k dispozici toalety a dezinfekce.

Konání závodů za běžného provozu na pozemních komunikacích

 • Upozorňujeme všechny účastníky Brněnského letního běžeckého poháru "TRIEXPERT CUP", že jednotlivé závody se běží za plného provozu na pozemních komunikacích (silnice, stezky pro cyklisty, chodníky) a účastníte se jich na Vaše vlastní nebezpečí.
 • Prosíme, dbejte pravidel silničního provozu a provozu na pozemních komunikacích a chraňte svoji bezpečnost!!!

Kapacitní limit závodů

Na jednotlivé závody TEC 2021 byl z organizačních důvodů a z důvodů propustnosti tratí stanoven limit 300 závodníků. Toto omezení se nevztahuje na předplatitele, kteří mají vždy zaručenu možnost se závodu zúčastnit, a na závody, které se konají na atletickém oválu (5 km, 10 km). Pořadatel si vyhrazuje právo ukončit registraci na závod, pokud bude limit naplněn.

TRIEXPERT CUP

Měření času

Nově je měření času pomocí pásků na nohu. Novou časomirou je Atletika UNI. Pásky Vám budou přiděleny při prezenci a po závodě se vrací. Pokuta za nevrácení 500 Kč.

Každý závodník obdrží při prezenci na dílčí závod startovní číslo. Závodník je povinen si jej připevnit si na hruď a mít ho zde po celou dobu závodů - od startu až do průběhu cílem. Po doběhnutí si každý startovní číslonechává. Odevzdávájí se jen špendlíky.

Na závodech mimo dráhu se měří tzv. reálný čas (od okamžiku průběhu startovní čárou až do okamžiku doběhnutí do cíle). Tento čas je rozhodný pro určení výsledného pořadí závodníků v cíli . Pro plynulost startu se většinou startuje ve dvou startovních vlnách ihned po sobě.

Na závodech na dráze (5km, 10km) se měří tzv. gun time (od okamžiku výstřelu ze startovní pistole až do okamžiku doběhnutí do cíle). Tento čas je rozhodný pro určení výsledného pořadí závodníků v cíli. Pro plynulost závodu se startuje ve více samostatných rozbězích (rozběh - vlastní čas startu, omezený počet účastníků).

Účastnické tričko

Doprodej triček na Brněnské prodejně! 

Toto tričko obdrží automaticky každý předplatitel a ti závodníci, kteří se účastní minimálně 10 závodů TEC 2021. Správná velikost trička je garantována pouze předplatitelům.

VELIKOST TRIČKA SI MŮŽETE ZVOLIT VE SVÉM OSOBNÍM PROFILU ZDE NA WEBU.

Focení 

Každý návštěvník závodu, tedy i osoba jako doprovod, souhlasí svou účastí na tomto závodě, tedy soukromou akcí pořadatele, s pořízením fotografíí a zvěřejněním na TRIEXPERT CUP sociálních sítích, webu a na uložišti Zonerama na našem profilu.

Vyhlášení vítězů poháru

Slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií TRIEXPERT CUPu 2021 se uskuteční po skončení poháru. Místo a čas budou s předstihem upřesněny.

Vyhlášení Triexpert Cup